تأسیس موزه شعر

خانه نیما یوشیج در یوش

خانه نیما یوشیج در یوش

تأسیس موزه شعر در خانه نیما یوشیج

خانه نیما یوشیج پدر شعر نو ایران موزه شعر می شود.

سهیلا رجایی علوی مدیركل میراث فرهنگی استان مازندران با اعلام این خبر به میراث خبر افزود: قرار است موزه شعر ایران به زودی و پس از انجام مرمت بخشهایی از خانه نیما یوشیج، راه اندازی شود. وی در این باره توضیح داد: پس از اینكه بخشهایی ازخانه نیما از قابلیت لازم برای نگهداری آثار و نوشته های شاعران بزرگ ایران برخوردار شود، این خانه به موزه شعر تبدیل می شود حتی اگر عملیات مرمتی در حاشیه خانه ادامه یابد.

وی تصریح كرد، در موزه شعر ایران آثار، نوشته ها و اشیای به جای مانده از نیما و شاعرانی كه از او تأثیر گرفته اند به نمایش گذاشته خواهد شد.

برپایه این گزارش، یونسكو اعتباری را برای مرمت خانه پدر شعر نو ایران اختصاص داده است، چرا كه هزینه مرمت این خانه در توان میراث فرهنگی استان مازندران نیست. رجایی علوی با تأكید بر اینكه بازسازی و مرمت خانه پدری نیما یوشیج ـ پدر شعر نو ایران ـ تا دو سال آینده به پایان می رسد، افزود: كمبود اعتبارات مهمترین دلیل بی توجهی و كوتاهی در ساماندهی و نگهداری این خانه ارزشمند است. خانه نیما در یوش واقع است.

برچسب‌ها: , ,

پیام شما  • پیام و نام‌هایی که به زبان‌های دیگر و یا پینگلیش نوشته شوند، حذف خواهند شد! برای تبدیل پینگلیش به فارسی به اینجا بروید.