دماغ سوخته در میانه تابستان

تظاهرات طرفداران حزب کمونیست کارگری در برابر سفارت ایران در استکهلم در روز انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۵

تظاهرات طرفداران حزب کمونیست کارگری در برابر سفارت ایران در استکهلم در روز انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۵

روز وسط تابستون midsommardagen بود. تعطیلی عمومی. تو اینروز خلق‌الله میزنن به کوه و دشت و با سنت‌های باستانی و غیر مسیحی خودشون صفا میکنن. بزرگترین جشن ملی سویدی‌ها. روز جمعه روز انتخابات هم بود. از یه طرف باید با بچه‌ها میرفتیم یه کلبه‌ای به فاصله صدکیلومتری استکهلم و از طرف دیگه روز انتخابات – دور دوم – بود و این وظیفه شهروندی بدجوری به ما فشار میآورد.. نهایتا تصمیم گرفتم که بچه‌ها رو بذارم تو ماشین و صبح زود برم سفارت اول رای بدم و بعدش را بیفتیم طرف کلبه. هم فال هم تماشا. با خودم هم فکر کردم که اگه زود برم احتمالا حضرات کمونیست ها هنوز خوابن و با خیال راحت میتونم برم رایم رو بدم و بچه‌هام هم سیوالات سخت ازم نخواهند پرسید. همه محاسبه‌های من باد شد و رفت هوا وقتی رسیدم دم سفارت. ما که از ترس مار غاشیه به افعی پناه آورده بودیم و به رای دادن به رفسنجانی هم راضی شده بودیم با کلی مارمولک حزب کمونیست سر راهمون مواجه شدیم.

بعد از شنیدن کلی بد و بیراه از آقایون و خانم‌های بی‌ادب کمونیست و فحش‌های آبدار از سوی مخالفان متمدن و دمکرات جمهوری اسلامی، رسیدیم به سفارت و رای رو توسط پریسا خانم انداختیم تو صندوق.


پریسا رای من رو توی صندوق انتخابات ریاست جمهوری سفارت ایران در استکهلم میندازه

پریسا رای من رو توی صندوق انتخابات ریاست جمهوری سفارت ایران در استکهلم میندازهبعدش راهی ده شدیم. بدون اینترنت و رادیو و تلویزیون با مستراح صحرایی. تو این دو روز جز قدم زدن و خوردن و نوشیدن و دیدن مراسم نیمه تابستون و عکسبرداری کاری نکردیم. اما گاها کنجکاو انتخابات میشدم.

جشن میانه تابستان در «گران‌بی» روستایی در نزدیکی استکهلم.

جشن میانه تابستان در «گران‌بی» روستایی در نزدیکی استکهلم.تو ماشین سر راه برگشت وقتی که رسیدیم به منطقه‌ای که میشد رادیو شنید، رادیو رو روشن کردم. اتفاقا وقت اخبار بود و من با ناباوری شنیدم که احمدی تژاد با برتری ۸ میلیونی ریس جمهور شده.

برچسب‌ها: , , , , ,

۲ پیام‌

  1. نیستید چند وقته…

پیام شما  • پیام و نام‌هایی که به زبان‌های دیگر و یا پینگلیش نوشته شوند، حذف خواهند شد! برای تبدیل پینگلیش به فارسی به اینجا بروید.