دومین پیام نوروزی بارک اوباما

یکسال پیش من این فرصت را مغتنم شمردم تا با مردم و رهبران جمهوری اسلامی ایران سخن بگویم و فصل تازه‌ای از تعامل را بر اساس منافع و احترام متقابل پیشنهاد کنم. من بدون هیچ توهمی دست به اینکار زدم. برای مدت سه دهه ایلات متحده و ایران از یکدیگر رویگردان بوده‌اند. رهبران ایران از راه خصومت با امریکا سعی در ایجاد مشروعیت برای خود داشته‌اند. و ما بر سر بسیاری از مسایل همچنان با یکدیگر اختلاف جدی داریم.

دومین پیام اوباما هم بمناسبت نوروز از سوی کاخ سفید منتشر شد. آیا وقت اون نرسیده که دولت ایران بگونه‌ای مستقیم با این سخنان برخورد کنه و یه پاسخ روشن به این بنده خدای سعدی خون بده؟

کاخ سفید، دفتر سخنگو

پیام نوروزی پرزیدنت اوباما

پیام دوم نوروزی اوباما

پیام دوم نوروزی اوباما

من میخواهم بهترین آرزوهای خود را به همه کسانی که نوروز را در ایالات متحده و سراسر گیتی جشن میگیرند تقدیم کنم. در این جشن سال نو، دوستان و اعضای خانواده برای تامل بر آنچه در سال گذشته روی داده است، برگزاری مراسم با یکدیگر و سهیم شده در امیدهای آینده خود فرصتی یگانه در اختیار دارند.

یکسال پیش من این فرصت را مغتنم شمردمتا با مردم و رهبران جمهوری اسلامی ایران سخن بگویم و فصل تازه‌ای از تعامل را بر اساس منافع و احترام متقابل پیشنهاد کنم. من بدون هیچ توهمی دست به اینکار زدم. برای مدت سه دهه ایلات متحده و ایران از یکدیگر رویگردان بوده‌اند. رهبران ایران از راه خصومتبا امریکا سعی در ایجاد مشروعیت برای خود داشته‌اند. و ما بر سر بسیاری از مسایل همچنان با یکدیگر اختلاف جدی داریم.

ادامه پیام نوروزی اوباما را در اینجا بخوانید (فایل‌پی‌دی‌اف). برای دیدنش هم این زیر و نیگاه کنید. نوروز شما هم پیروز.


برچسب‌ها: , ,

پیام شما  • پیام و نام‌هایی که به زبان‌های دیگر و یا پینگلیش نوشته شوند، حذف خواهند شد! برای تبدیل پینگلیش به فارسی به اینجا بروید.