دو کلمه هم از مادر عروس بشنوید

این شکر‌خواری تونی بلیر رو بخونید و بخندید:

“می خواهم این نکته را که قبلاً هم به دولت ایران تصریح شده، کاملاً روشن کنم که نیروهای بریتانیایی در عراق بر اساس اختیاراتی که سازمان ملل متحد به آنها داده است در عراق حضور دارند و ما با پشتیبانی دولت عراق که از حمایت سازمان ملل برخوردار است در این کشور حضور داریم، هیچ توجیهی برای ایران یا هر کشور دیگری وجود ندارد که بخواهند در عراق دخالت کنند”

سازمان ملل صریحا با حمله به عراق مخالفت کرد! آیا مگر نه اینکه ریس‌جمهور عراق در مصاحبه با بنگاه خبری دولت انگیلیس گفت‌:
ایران موافقت کرده که برای مبارزه با تروریسم در عراق به این شورا کمک کند.” و یا “ایران در تمام سختیها ما را یاری داده است و ما نمی توانیم این لطف ایران را نادیده بگیریم”.
و تعبیر نخست وزیر عراق از اتهام دخالت ایران در عراق هم مخالفت صریح با اظهارات بلیر دارد:

اتهام دخالت ایران در عراق بی اساس است و دولت عراق تحت هیچ شرایطی این اتهامات را نمی پذیرد.

حرفهای بلیر از هر زاویه‌ای که بنگریم احمقانه است. تصور بکنید که مصر ایرلند را اشغال کند. در اینصورت انگلیسی‌ها حق طبیعی خویش میداند که به همسایه قدیمی کمک کنند / بخوانید در امور کشوری و لشکریشان دخالت کنند / و بسیار هم طبیعی است. منافع، شرایط، اقتصاد و تاریخ عراق بطور مستقیم به ایران مربوط است. ایران باید در این گذار هم نقش اساسی داشته باشد و هم با دقت تمام، جریان انتقال قدرت و تغیر سیاسی اجتماعی عراق را پی‌گیرد و تاثیر گذارد. انگلیسی ها در درازای این صد و پنجاه سال جز فقر، ویرانی و مرگ چیز دیگری برای عراق ارمغان نیآورده‌اند. مزید بر اینکه دیگر داستان قدیمی تروریست‌ها میخواهند حمله کنند به اینجا و آنجا پس ما باید سر هر کذر عسس با دشنه گذاریم کهنه شده و متاع بازار نیست.
نتیجه اخلاقی: آقای بلر خر خودتی.

برچسب‌ها: , , ,

یک پیام

 1. میرزای عزیز
  عقاید جالبی داری:
  ۱- گردن کلفت های جهان (آمریکا و نوچه اش انگلیس) و قداره کش هارا دست کم گرفته ای. احتمال جنگ و تحریم را نمی توان منتفی دانست. بهایش را مردم ما خواهند پرداخت نه حکومت و نه من و شما که خارج نشین هستیم.
  2- گوگوش را من هم – مثل شما – دوست دارم.
  3- دردنیای بی رحم، واقعیت ها و مصلحت منافع ملی پایه های بهتری برای تصمیم گیری به شمار می رود تا آرمان گرایی.هروقت قدرت کافی داشتیم می توانیم حق خودرا – درزمینه فن آوری هسته ای و موارد دیگر- بگیریم.
  مرغ زیرک چون به دام افتد تحمل بایدش

  از خواندن مطالبت لذت بردم
  درود بر تو
  “نق نقو”
  http://www.neghneghoo.com

پیام شما  • پیام و نام‌هایی که به زبان‌های دیگر و یا پینگلیش نوشته شوند، حذف خواهند شد! برای تبدیل پینگلیش به فارسی به اینجا بروید.