معافیت سود بازرگانی

نشانه اصل قانون

نشانه قانون

از این پس كارگران و ایرانیان شاغل در خارج از كشور می توانند با استفاده از معافیت سود بازرگانی تا سقف هشتاد و هشت میلیون ریال ماشین آلات صنعتی , ابزارآلات و مواد اولیه صنعتی وارد كشور كنند.

سعادتی مدیركل توسعه اشتغال خارج از كشور وزارت كار و امور اجتماعی در مصاحبه با واحد مركزی خبر با اعلام این خبر به ماده 21 قانون مقررات صادرات و واردات اشاره كرد و گفت : براساس این قانون متقاضیان باید كارنامه شغلی از وابسته كار جمهوری اسلامی ایران در كشوری كه ساكن ان هستند و یا وزارت كار و امور اجتماعی داشته باشند.

وی با بیان اینكه این قانون كالاهایی را كه در داخل كشور تولید می شود و یا ارزبر است شامل نمی شود , افزود : متقاضیان می توانند كالاهای خود را از طریق تمام مبادی ورودی كشور بدون ارائه كارت بازرگانی و یا مجوزهای مقرر در قانون وارد كنند.

سعادتی تاكید كرد : معافیت سود بازرگانی برای ابزارآلات صنعتی چهل درصد و برای مواد اولیه صنعتی 2۰ درصد پیش بینی شده است .

وی با اشاره به اینكه برای ترخیص كالاهای وارد شده به كشور ارائه كارنامه شغلی و مجوز وابسته كار و یا وزارت كار وامور اجتماعی كافی است افزود : حضور دارنده كارنامه شغلی الزامی نیست و بستگان انان نیز می توانند مراحل قانونی را پیگیری كنند.

برچسب‌ها:

پیام شما  • پیام و نام‌هایی که به زبان‌های دیگر و یا پینگلیش نوشته شوند، حذف خواهند شد! برای تبدیل پینگلیش به فارسی به اینجا بروید.