نامه سرگشاده به مرتضوی

سعید مرتضوی دادستان تهران

سعید مرتضوی دادستان تهران

آقای مرتضوی دادستان تهران

اقاریر اخیر آقایان روزبه میر ابراهیمی و امید معماریان در جلسه هیات نظارت بر قانون اساسی که تنها بخشی از آن و آن هم به شکل سربسته از طریق مشاور محترم رئیس جمهور جناب آقای ابطحی منتشر شد نشاندهنده تخلف آشکار شما و ارگان زیرمجموعه شما در برخورد با متهمین بود. از آنجایی که اینگونه برخورد ها در زیر فشار گذاشتن متهمین و شکنجه آنها به قصد گرفتن اعترافات دروغین در مجموعه دادستانی سابقه دیرین دارد و این کار مخالف اصول مصرح در قانون اساسی و اعلامیه جهانی حقوق بشر هست لذا ازدیدگاه ما شما در دادگاه افکار عمومی متهم به جنایت علیه بشریت هستید.

آقای مرتضوی! شما بارها تبحر خود را در تهدید افراد به بازداشت و شکنجه واعدام به قصد اعتراف گیری از آنها یا وادار نمودنشان به سکوت اثبات کرده اید. با کمال تاسف شواهد حاکی از احتمال تکرار این رویه در مورد روزبه میر ابراهیمی، امید معماریان،فرشته قاضی و سید محمدعلی ابطحی است.

آقای مرتضوی! ما نویسندگان این نامه هر چند که در بسیاری از اصول دارای عقاید و آرای متفاوتی هستیم ولی در جایی که بحث دفاع از شرافت و حرمت انسان هاست همه هم رای و هم صدا بپا می خیزیم و سکوت نخواهیم کرد.

آقای مرتضوی! می دانیم که از قدرت و گستردگی نفوذ اینترنت در بین جوانان به خوبی آگاهید که اگر جز این بود اکنون شاهد فیلترینگ گسترده و بی سابقه آن نبودیم. پس به شما هشدار می دهیم که در صورت هر گونه تعرض به روزبه میر ابراهیمی، امید معماریان، فرشته قاضی، سید محمدعلی ابطحی و یا خانواده های شان، در یک اقدام هماهنگ وگسترده اعمال کاملا غیرقانونى و مستبدانه شما را با روش های مختلف به گوش جهانیان خواهیم رساند.

برگرفته از خورشید خانم

برچسب‌ها: ,

پیام شما  • پیام و نام‌هایی که به زبان‌های دیگر و یا پینگلیش نوشته شوند، حذف خواهند شد! برای تبدیل پینگلیش به فارسی به اینجا بروید.