پایان کار رادیو آزادی

ایرج گرگین مدیر رادیو آزادی

ایرج گرگین مدیر رادیو آزادی

رادیو آزادی در تایخ 2 دسامبر به کار خود پایان می دهد. رآدیو آزادی که طی 4 ساله گذشته عملا نقش حرفه ای ترین رادیو ایرانی را داشت طی 4سال فعالیتش تبدیل به رادیویی محقق و بیطرف با شنوندگان بسیاری در خارج از کشور و ایران شد. بسیاری از شنوندگان این رادیو را کسانی تشکیل می دادند که از طر یق تار نمای این رادیو شنونده آن بودند. آرشیو 3ساله این رادیو بروی اینترنت بدون تردید بزرگترین با نک صوتی ایرانی بروی شبکه اینترنت می باشدکه به رایگان در دسترس همگان می باشد. رادیو آزادی علی رغم حمایت مالی RFL/RL توانست که بیطرفی سیاسی خود حفظ کند. ایرج گریین که از خبرنگاران باسابقه رادیو شکبه 2 ایران درعصر پهلوی بودو مصاحبه رادیویی او با فروغ فرخزاد به تاریخ رادیوی ایران پیوسته، سردبیری رادیو آزادی را بر عهده داشت. وی درمتنی که برای اطلاع در تارنمای رادیو آزادی گذاشته چنین نوشته:

« من خود همراه با همه کارکنان و برنامه سازان و خبرگزاران رادیوآزادى، با سرافرازى این دوران از کار حرفه اى خود را به پایان مى رسانم. همت و کوشش و پشتکار همین برنامه سازان و خبرنگاران رادیوآزادى در پراگ، پایتخت جمهورى چک، و برخى دیگر از پایتخت ها و شهرهاى مهم جهان بود که در مدتى کوتاه، این رادیو را به یک وسیله مهم اطلاع رسانى و یک ابزار موثر نشر گزارش هاى موثق در باره رویدادهاى ایران تبدیل کرد، فرصتى براى بحث‌ها، اظهارنظرها و تحلیل‌هاى مفید رادیوئى فراهم ساخت و براى رادیوآزادى اعتبار آفرید و اعتماد شنوندگان آن را در سراسر جهان و به ویژه در ایران به خود جلب کرد. »

او همچنان اشاره می کند:

«بخش فارسى رادیواروپاى آزاد، رادیوآزادى، در چارچوب هدف‌هاى تعیین شده و خط‌ مشى سازمانى که بخشى از آن به شمار مى‌رفت، در چهار سال گذشته کوشید بى‌طرفى مورد احترام در حرفه روزنامه‌نگارى را در ارائه خبر و گزارش در دستور کار خود قرار دهد، به تبلیغ هیچگونه دیدگاه سیاسى یا اقتصادى و مذهبى نپردازد، از شایعه‌پراکنى و جنجال‌برانگیزى خوددارى ورزد، و در حد توان، حقیقت را بجوید و بگوید، و در حمایت از اندیشه حقوق بشر و گسترش دمکراسى بکوشد. تهیه کنندگان، خبرنگاران و کارکنان رادیوآزادى خواهند کوشید همین روش را در رادیوئى که جایگزین رادیوآزادى خواهد شد، به‌کار بندند و این همان چیزى است که از آنان خواسته شده است. »

هنوزاز اینکه آقای گرگیین همچنان همکار رادیوی نو، فردا خواهد بود دانسته روشنی در دست نیست.

برچسب‌ها: , ,

پیام شما  • پیام و نام‌هایی که به زبان‌های دیگر و یا پینگلیش نوشته شوند، حذف خواهند شد! برای تبدیل پینگلیش به فارسی به اینجا بروید.