گفتگوی هیلاری کلینتون با بی‌بی‌سی

عزت‌الله ضرغامی

عزت‌الله ضرغامی


وقتی بی‌بی‌سی برای اولین بار با یک خبرنگار ایرانی به  گفتگو  با برک اوباما دست زد نوشتم که این نخستین بار است که یک خبرنگار ایرانی با ریاست جمهوری قدرتمندترین کشور جهان گفتگو میکند. آنزمان نام این خبرنگار بی بی‌سی ناروشن بود. اکنون که همان خبرنگار به مصاحبه با هیلاری کلینتون اقدام کرده بی‌بی‌سی نام او را در پایین مصاحبه هم گذاشته.

آقای بهمن کلباسی. نخستین خبرنگار ایرانی که به راهروهای قدرت در واشنگتن راه یافته. بسیاری ممکن است اینرا نها اعمال قدرت بی‌بی‌سی تلقی کند. این تلقی بنوبه خود اشتباه نیست. اما گذشته از توانایی‌های بی‌بی‌یب نباید فراموش کرد که کفتگوی ریاست جمهوری و وزیر امور خارجه ایالات متحده با یک فارسی زبان در تاریخ روزنامه‌نگاری ما نقطه عطفی است و شاید راهی برای دستیابی دیگر خبرنگاران ایرانی به سایر سیاستمداران بزرگ دنیا باشد. جامعه ایرانی نیاز به مطرح کردن پرسش‌های خویش با قدرتمداران را دارد. افسوس که آقای ضرغامی به این نکته ناگاه است و درمان درد را به بی‌بی‌سی سپرده است.


برچسب‌ها: , , ,

پیام شما  • پیام و نام‌هایی که به زبان‌های دیگر و یا پینگلیش نوشته شوند، حذف خواهند شد! برای تبدیل پینگلیش به فارسی به اینجا بروید.